077-2200067  
7-925-4644-559 +  

             
 
 
 רספוטין... רוצחים... נבואה אחרונה

בדצמבר 1916, נרצח גריגורי רספוטין ע"י חבורת מתנקשים. איש שדיברנו עליו בפרק קודם , שולח מכתב למשפחה הקיסרית בו הוא מזהיר :

" אני כותב , ומשאיר את מכתבי בסנט-פטרבורג. אני חש שאפרד מהחיים עד ראשון לינואר הקרוב. ברצוני לייעץ לעם הרוסי , לאבי (ניקולאי 2) , לאמי (קיסרית אלכסה), לילדי רוסיה ולאימא-אדמה הרוסית , איך לנהוג לאחר מותי. אם ירצחו אותי שכירי חרב מהאיכרים , אחים שלי , אין לך ממה לחשוש ! המשך לשלוט על רוסיה ! תדאג לילדים והם עוד מאות שני ישלטו על אדמה זאת. אבל , אם ירצחו אותי בויארים או אצילים , הם במשך 25 שנים לא יצליחו לנקות את ידיהם מדמי. הם יעזבו את רוסיה. אחים יקומו כנגד אחים , יהרגו אחד את השני ללא סוף, ובמשך 25 שנים לא תהיה יותר אצולה ברוסיה. אם תשמע צליל פעמונים שמעיד על רצחי , על כך שנרצחתי בידי בני משפחה הקיסרית, דע שאף אחד מבני משפחה שלך , כולל ילדיך , לא יחיה יותר משנתיים. הם יפלו בידי העם הרוסי. אני עוזב , חש בי יד אלוהית שמראה לך איך לנהוג הלאה. אתה חייב לחשוה ולנהוג בזהירות. יהרגו אותי. אני כבר לא בין החיים. תתפלל...תתפלל...תהיה חזק...." 

רוחו של ג.רספוטין

היום מתברר שתופעת " עזאזל הקדוש" מעניינת לא רק את היסטוריונים ואנשי קולנוע , אלא גם מושכת את אנשים מתחומים אחרים. כאן מתורגם רעיון עם מחבר של "ספר הגדול על רספוטין" , רופא-אורולוג במרכז לפרוסטאטה של סנט-פטרסבורג, איגור קניאזקין. 

- מה כל כך מעניין אותך ברספוטין?

- היכולות שלו... שעמום, מסתורין ותסכול מיני , אלה הם שלושת סוגיות שהציקו לנשים בתחילת המאה עשרים. האינטואיציה המדהימה של רספוטין אפשרה לו לקבוע מה חסר לאישה כבר בשניות ראשונות להיכרות, ומסכת הפשטות הסיבירית אפשרה לו לתת לכל אחת מהם את מה חשקה.

לאנה וירובובה, בת לוויה הקרובה ביותר לקיסרית אלכסה , שהצליחה להינשא ולהישאר בתולה, רספוטין אמר שעושרה – ביופיו רוחני שלה. שלא במפתיע, רספוטין העריץ אותה , והרבה בזכותה מהר מאוד זכה להתקבל בכבוד בחצר הקיסרית.

בספרו על רספוטין הכותב משווה אותו לפרויד, עם הבדל היחיד שפרויד - שלא כמו רספוטין! – לא ריפא אף אחד J

-מה עלה בגורלם של אלה שהתנקשו בחייו של רספוטין? איך השפיע אליהם את קללה שהטיל לפני מותו ? (אנחנו מדברים על חמישייה ...

1) פורשקביץ – היה חבר בדומה ,פרלמנט הרוסית , מבני אצולה.

2) פליקס יוסופוב , בן של ZY , זוכרים ? נשוי לאחותו של קיסר , אירינה.

3) דמיטרי פבלוביץ רומנוב ... רק משם משפחה מובן שהוא מאוד קרוב לקיסר.

4) דוקטור לזאוורט LAZAVERT , אחראי על הרעלים

5) מיכאל סוחוטין , קצין , בסנט פטרבורג היה בעקבות פציעה

כמעט כולם חוץ מפורשקביץ המשיכו את חייהם בגלות. פליקס יוסופוב, למשל, לאחר שנים של הסתגרות באחוזה שלו בקורסק, לשם הוא נשלח על רצח רספוטין בשנת 1918, עזב והגיעה לצרפת.בתחילה פשוט שרף את כספי הירושה בתקווה שהמשטר הסובייטי ברוסיה ייפול מהר ותקום רפובליקה הבורגנית או מונרכיה מוגבלת - ואז הוא יוכל לחזור על סוס לבן. אבל התוכניות הללו לא התגשמו. ואז בא ניסיון של פליקס ואשתו אירינה לארגן מפעל לייצור בשמים. הם נתנו להם אפילו שמות מצחיקים: "לאדמדמת", "לבלונדינית", "לברונטית". אך העסקים לא הצליחו והם מהר מאוד פשטו את הרגל.

פליקס מחליט לכתוב ספר . בחר לו שם "סופו של רספוטין" (ברוסית זה נשמע לא חד-משמעי , דומה יותר ל"קצה של רספוטין" , תבינו איך שבא לכם!) .הצגת גרסתו על תכנון הרצח של רספוטין הביאה ליוסופוב סכומים די נכבדים הן מהוצאות לאור והן ממפיקי סרטים. אבל היקר הזמן העביר בחיבוק ידיים, בשתייה עם אצילים ונסיכים "פליטים" , שירה וריקודים בחברת צוענים. ועד גיל 65 המשיך להתראות אך ורק עם בחורים צעירים , זאת הייתה חולשתו הידועה ואירינה , אשתו, הייתה מקבלת את זה בהבנה...

הוא חי 80 שנים, מת בשנת 1967 בארה"ב, אך קבור בצרפת. הותיר אחריו אישה שנפטרה 3 שנים אחריו. בתם אירינה התחתנה עם רוזן שרמטייב הקשישים ומבוגר ממנה ב15 שנים. הם עברו ליוון, ועסקו בייצור של תכשיטים. והבת, הנכדה יוסופובה, קסניה שרמטייבה חגגה לאחרונה יום הולדת 70 שלה והיא חיה עם בעלה איליה סאפירי ביוון. הבת שלה, טטיאנה סאפירי, בת 44, חיה בפריז.

* קללת רספוטין לא פגעה ביוסופוב כי כמה ימים לפני הרצח הוא עוד הספיק לברך אותו לחיים ארוכים.

- מה עלה בגורלו של פורשקביץ ?

- חבר הדומא, ולדימיר פורשקביץ, זמן קצר לאחר הרצח העלה על הדף את גרסה משלו , גרסה כוזבת ובה הוא לוקח את מלוא האחראיות על הרצח על עצמו... לעומת זאת. פורשקביץ נשלח למלחמה בדרום , וכעבור 4 שנים נפטר ממחלת טיפוס.

רוזן הגדול, דמיטרי פבלוביץ שהיה אגב מאהב קבוע של פליקס יוסופוב , נפטר משחפת, בגיל 51 ,בליכטנשטיין. עד לימים אחרונים לא יכול היה לסלוח לפליקס על כך שעזב אותו ובחר לעצמו אישה.

כמה שנים עוד סבל מפרידה הכואבת , אך בגיל 36 החליט גם הוא להתחתן עם בתו של איל הון אמריקאי אודרי אמרי. כמה שנים עוד הספיק להתגורר בפלורידה , וסחר בשמפנייה.

ד"ר Lazavert, שנקרא, ובצדק, לרוצח העיקרי של רספוטין (הוא הוסיף רעל ביין ועוגיות), נעלם!

חמישי ואחרון , מיכאל סוחוטין , התחתן עם נכדה של לב טולסטוי , סופיה ... אבל אחרונה כעבור זמן קצר החליטי לעזוב אותו עם משורר רוסי ידוע סרגי יסנין. סוחוטין נפטר בגיל 39 משיתוק מוחין.· גרסה נוספת טוענת שרצח של רספוטין אורגן בידי MI6 אנגלית... קרבה של רספוטין לקיסרית וייעוצים שלו , במיוחד לכיוון קשירת ברית עם גרמניה , היו מסכנים הסכמי רוסיה-בריטניה...
· את נבואות ומכתבים רספוטין לא רשם בעצמו , כי נעזר בעוזרו הנאמן , עו"ד אהרון סמנוביץ.

כך מנבואותיו ניתן לגלות שאיש חזה את רצח משפחת רומנוב. הוא גם רמז שעל כל בן משפחה רוסיה תסבול כעשור. 7 נרצחו ביקטרינבורג אז. 7*10 = 74 שנים של קומוניזם בניקוי ממשלת מעבר ופרסטרויקה J"... הם במשך 25 שנים לא יצליחו לנקות את ידיהם מדמי...."

מלחמות אזרחים בין בולשביקים וגוורדיה הלבנה , ובתום 25 שנים ברית המועצות נכנסה למלחמה עם גרמניה הנאצית...משיחותיו עם מאהבת תורנית ניתן לגלות על כך שפלט : נציה (לאום) הדפוק עוד הצעד על ירח ויתקעו בו דגלם... אבל , אל דאגה , יורקה שלנו (הכוונה, ליורי גגרין כנירא) עוד ייתן קפיצה לחלל... רוב נבואותיו אגב , נרשמו כאשר היה שרוי באפקט השתייה מרובה.והעיקר , הנבואה אחרונה ....

"...23.8.2013...ואש תבלע את כל חיי על אדמות, ומיד כל חיי נדם מלהיות , ותתאושש אומת כדור הארץ רק כעבור 7 שנים..."זהו , על קצה המזלג על רספוטין , נשים , נבואות , קללות , ורציחות ! אני באמת ממליץ בחום לבקר באחוזת יוסופוב כי מקום MUST במהלך ביקור בסנט-פטרבורג.

נ.ב אגב יוצא סרט רספוטין בכיכובו של גרארד דפארדיה, שלאחרונה בחר באזרות רוסית וויתר על צרפתית .... :-) כי ברוסיה משלמים רק 13% מיסים :-))) שבוע טוב , חברים !
טואול בניית אתרים