077-2200067  
7-925-4644-559 +  

             
 
 
 תיאטרון קטן, סיפור מדהים , אישה יפייפיה... מה מסתתר מאחורי ZY

נתחיל מזה בעוד איוון האיום מנסה להשליט סדר ולשחרר אחרוני הערים רוסיות ממונגולים, מגיע למוסקבה משפחה אחרת...משפחה שטוענת שיש לה שורשים סורים-מצריים, ואף נביא מוחמד היה אחד מענפי המשפחה... הם מאמצים לעצמם את שמו של אחד החאנים ידועים, חאן-יוסוף, כשם משפחה, מתנצרים והופכים ליועצים האישיים של רוסיה בענייני עמי המזרח... 
בתחילת מאה 20 , קצת לפני המהפכה ,למשפחה עשרות אחוזות וארמונות ברחבי רוסיה, כי 8 מהם בבירה – סנט פטרבורג, והיא משפחה הכי מקורבת לקיסר ניקולאי ה2. אך, עם המהפכה קומוניסטית הוחרמו כל עסקים, נכסים ורכוש של בני אצולה ברוסיה. חלק גדול מהם הוצאה להורג, חלק זכה להגר לארצות אירופה ואף, לאמריקה. (אבל זה כבר סיפור אחר וניתן לקשר אותו להירצחו של רספוטין... אולי פעם אחרת
היום , אשתף אתכם בחלקה אלוהית שמסתתרת באחוזת יוסופוב, פינה שעוצבה לאם המשפחה, זינאידה יוסופוב, בה היא יכלה להציג את כשרון הריקוד שלה בפני האורחים. ביניהם ולא פעם היה קיסר ניקולאי ה2. למרות אהבתה לריקוד אסור היה לבת אצולה ברמה שלה להופיע בפני הקהל במקום ציבורי. זה תמיד התקבל כהתנהגות לא נאותה . את מתנה חייה מעניק לה בעלה האהוב !
התיאטרון ביתי ! תיאטרון שנבנה בתוך האחוזה בשנת 1866, שופץ והורחב ב1890 ,אבל אולי עדיין נחשב כאחד מתיאטראות הקטנים ביותר ברוסיה, ואולי אפילו בעולם. 
סה"כ 180 מקומות ישיבה , במה קטנה, בור תזמורת מכיל רק 8-12 מקומות לנגנים. יחד עם זה, תיאטרון פועל גם בימינו , לפחות פעם בשבוע, ומעלה הן הצגות אופראיות והן מופעי מחול הקלאסי , כגון "אגם הברבורים" , "גיזל" וכו.
סביב גרם מדרגות שמוריד את הקהל לקומת פרטר , יש סיפור מעניין. מדברים שגרם שעשוי משיש קאררה, מובא ע"י אב המשפחה, בעלה של זינאידה ,מאירופה. בהתחלה הוא רק התרשם ממנו במהלך הביקור באחת הוילות עתיקות באיטליה. כאשר נודע לו שלא ניתן לבנות גרם מדרגות זהה, רכש את הווילה כולה והשאיר אותה יתומה ממדרגות.
במהלך עשרות שנים עד למהפכה תיאטרון הביתי של יוסופובים היה מקום שמשך את כל בוהמה תיאטרלית של סנט פטרבורג. על בימותיו ניגנו,שרו ורקדו : אנה פבלובה, פרנץ ליסט, פיודור שליאפין, פולינה ויארדו. על תזמורות ניצחו גדולי השמות : מיכאל גלינקה, הקטור ברליוז, ליודויג מינקוס ואחרים...


בתמונות שאספתי ניתן להתרשם מחדרים ואולמות של אחוזה , כולל תיאטרון הבית
...
התייחסות מיוחדת ליופייה של זינאידה יוסופב ממנו ניתן להתרשם משני ציורים שלה. באחד היא צוירה במהלך הנשף ובליבוש רוסי מסורתי. מספרים שבאותו יום היא היית הכי מאושרת כי קיסר בעצמו הזמין אותה לרקוד... ולא פעם א

חת, אלא פעמיים !!!
ואם כבר הגעתם לסוף ! עוד "פיקאנטריה"... קשורה לציור בו היא עונדת על צווארה מחרוזת פנינים.
מצאתם ? ואת אחד גדול יותר באמצע , גם ? אבכן , ידוע שמלך ספרד מעניק את פנינה, אגב שמה "פלגרינה", לביתו כנדוניה בעת נישואיה של מריה-טרזה לנסיך צרפתי. בהמשך היא נגנבה וב1826 משפחת יוסופוב רוכשת את הפנינה מסוחר גרמני. "פלגרינה" פנינה מגדולות בתבל.(113 קרט) יש טוענים שמקורה עוד במצרים העתיקה, אי שם בעידן של קלאופטרה. 
ב1953 פליקס יוסופוב מוכר את "פלגרינה" במכרז קריסטי בג'נבה , רק תמורת 2,800,000 דולר. משערים שרכשה אותה ליז טיילור (זוכרים, מי גילמה את קיסרית המצרית בסרט?)

 

כך נולדים סיפורים... אמת או לא! תיירים אוהבים לשמוע ולהיות במתח... 
לגבי , רספוטין ופליקס יוסובוב , אולי אספר גם אליהם פעם... שבוע טוב, חברים !
טואול בניית אתרים